Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Fuuoz

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Tarihin en iyi 6 bilgisayar oyunları

Tarihin en iyi 6 bilgisayar oyunları

admin admin - - 7 dk okuma süresi
235 0

Tarihin en iyi 6 bilgisayar oyunları

 

Oyun oynamayı sevenler ve bu alanı kendine iş yapmış provösyeneller. Ekrana bir az daha yakın oturun. 2024 yılı için sorguların sonucunda belli olmuş en iyi 6 bilgisayar oyununu sizler için derledik. Belkide bu oyunların bazılarını hiç oynamamış ola bilirsiniz. Siz de yorumlarda favori oyununuzu yazmayı unutmayınız.

Ulusal istatistik birosu tarafından 2024 mart ayında geçirilen bir sorguya göre dünyada en çok sevilen ve oynanan 6 bilgisayar oyunu ortaya çıkdı. Toplamda 10.000 kişi arasında geçirilen sorguda toplanan cevaplar biriktirildi ve istatistiklere göre en iyi 6 oyunun adı açıklandı. Aşağıdakı listede sizler için bu oyunları derledik ve teker teker her biri hakkında ayrıca bilgi vereceğim. Şimdi lafı çok uzatmadan geçelim oyun derlemelerine

 

Dishonored 2

Listemizin altıncı sırasında Dishonored 2 oyunu yer alıyor. 2016 yılında piyasaya sürülen Dishonored 2 oyuncular arasında çok fazla sevilmesine raömen listemizin altıncı sırasında yer alıyor. Oyunu oynayanlar için bir açıklama yapmak gerekme. Çünkü onlar bu oyunun ne hakkında olduğunu ve tüm senaryosunu biliyorlar. Ancak oynu oynamayanlar için kısaca özetlemek gerekirse tam bir macera oyunu diye bilirim. Sihirli dünyalar ve karanlıklardakı canavarlarla dolu bir oyun istiyorsanız bu oyun tam size göre. Oyunda kullanılan görsel effektler, animasyonlar, müzik ve ses effektleri oyunun keyfini bire bir artırıyor. Sırf bu saydıklarım için bu oyunu satın almaya değer.

 

XCOM 2: War of the Chosen

Taktik oyunlarını sevenlerin oyunu olan XCOM 2: War of the Chosen oyunu bilgisayar oyuncularının en çok sevdiği beşinci oyundur. Bu oyunun genel konusu seçilmiş savaşçılarla size verilmiş misyonları tamamlamakdır. Her tamamladığınız misyonda oyun içerisinde küçük ödüller kazanıyorsunuz. 2017 yılında piyasaya çıkan XCOM 2: War of the Chosen Firaxis games firması tarafından kurqulandı ve tasarlandı. Muazzam ses effektleri ile oyunu hem oynayacak hem de birebir yaşayacaksınız.

 

The Witcher 3: Wild Hunt

Wild Hunt oyunu, oyun severlerin dördüncü seçeneği olarak görülüyor. Oyunun çok güzel olması ancak bu kadar az tercih edilmesinin sanırım tek bir sebebi vardır. O da, oyunu oynaya bilmek için güçlü bir oyun bilgisayarının gerekmesidir. Oyunu yorumlamak gerekirse, söylemek isterim ki oyun gayet başarılı ve bir o kadarda keyifli bir oyundur. Oyunun hem senaryosu hem de yapımında kullanılan görsel ve işitsel effektler oyunu adeta bir şaheser yapıyor. Eğer siz de bu oyunu oynadıysanız oyunun hangi özelliğini daha çok sevdiğinizi yorumlarda bizimle paylaşa bilirsiniz.

 

Cyberpunk 2077

Gelecekden gelen o oyun. Cyberpunk 2077 oyunu adeta oyuncuyu geleceğe götürüyor. Cyberpunk 2077 oyunu 2020 yılında piyasaya çıkdı. O zamanların tartışmasız en iyi oyunu olsada 4 yıl farkla en iyiler listesinde  üçüncü sıraya kadar düşdü. Oyun pazarındakı rekabet ve günü genden gelişen teknolojiler bazı eski oyunları geride kalmaya zorluyor. Sanırım bu zorlu şartlardan etkilenen oyunlardan biri de Cyberpunk 2077 oyunudur.

 

Red Dead Redemption 2

Oyun sıralamasının ikinci sırasında Red Dead Redemption 2 oyunu yer alıyor. Benceü bu oyun ikinci sırada değilde birinci sırada olmalıydı. Ben bu oyunu bir kaç kez oynadım ve söylemem gerekirki çok keyif aldım. İşden yorgun halde eve gittiğimde bu oyunu oynayarak adeta dinleniyordum. 2018 yılında piyasaya Rocstar tarafından sürülen ve bu günde sevilerek oynanan Red Dead Redemption 2 oyunu güçlü bir bilgisayarın vazgeçilmez oyunudur. Bu oyunu oynayarak oyun zevkinizi bir az daha yükselte bilir ve daha da çok eğlene bilirsiniz.

 

Elden Ring

İlk çıkdığı zamanlarda oyunculara tüm zamanların en iyi oyunu etkisi veren ve bir çok oyuncunun favori oyunlar listyesine girmeyi başaran Elden Ring oyunu listemizin birinci sırasında yer alıyor. Sihirli dünyasıyla ve muazzam harıtasıyla oyunun her saniyesinden keyif ala bileceğiniz Elden Ring oyunu mutlaka oynamanız gereken oyunlardan biridir. 2022 yılının Şubat ayında piysaya sürülen Elden Ring oyunu hem çocuklar hem de yetişkin insanlar tarafından çok sevilmekdedir.

 

Bu günlük bu kadar sevgili oyun tutkunları. Eğer bu tip içerikleri seviyorsanız mutlaka veb sitemize mail adresinizle abone olun. Hangi oyunlar hakkında hangi bilgileri edinmek istiyorsanız yorumlarda yazın ve bizde yorumunuza cevap olarak sizin için eşi benzeri olmayan bir makaleyle görüşünüze gelelim.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir