Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Fuuoz

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. Yabancı ülkelerden iş bula bileceğiniz 5 veb sitesi

Yabancı ülkelerden iş bula bileceğiniz 5 veb sitesi

Bu yazıda online iş bula bileceğiniz 5 veb site hakkında bilgi verlimişdir. Siz de online iş arıyorsanız bu makale tam size göredir.

admin admin - - 6 dk okuma süresi
64 0

Yabancı ülkelerden iş bula bileceğiniz 5 veb sitesi

İnternet üzerinden iş bulmak ve evinizden çalışmak istiyorsanız bu makale tam olarak size göre. Günümüzde online çalışma oldukca popüler hale geldi. Sizin de evden bilgisayar arkasında oturarak yapa bileceğiniz bir işiniz olsun istermisiniz? Bunun için ilk önce bir bilgisayarınızın olması ikincisi ise bilgisayarda hangi işleri yapa bilmeniz önemlidir. Günümüzde bir çok meslek online olarak çalışılıyor. Bunlardan bir kaçının yer aldığı küçükk listeyi sizlerle paylaşıyorum.

 

Online çalışa bileceğiniz meslekler

 • Tasarımcılık
 • Metin yazarlığı
 • Sosyal medya pazarlama uzmanı
 • Dijital pazarlama uzmanı
 • SEO uzmanı
 • Yazılımcılık
 • Veb site yöneticiliği
 • Fotoğrafcılık
 • Editörlük

Yukarıda verdiğim liste yapa bileceklerinizin sadece bir kısmı. Bir azca araştırma yaparak kendi yeteneklerinizi, online ne iş yapa bileceğinizi keşf ede bilirsiniz. 21 yüzyılda teknolojiler harikalar yaratıyor. Siz de bu harika teknolojiden kendi payınızı ala bilirsiniz. Yapacağınız işin kararını verdiyseniz şimdi de iş bulmaya başlayalım. İnternet üzerinden online çalışa bileceğiniz bir çok alan var. Ancak bunların çoğunda çok fazla rekabet var. Bu yüzden iş bulma çabalarınız zor ola bilir. Ancak sizler için 5 veb sitesi hazırladım ki bu sitelerde iş bulmak sizin için belki de diğer sitelerden daha kolay olucak. Aşağıdakı veb sitelerini denemenizi mutlaka öneririm.

 1. Djinni.co
 2. Glassdoor.com
 3. İndeed.com
 4. Upwork
 5. Linkedin Jobs

Şimdi gelin bu 5 veb siteyi bir bir inceleyelim. Hangi sitenin hangi özellikleri var bunları gözden geçirelim. Böylece iş bulma yolculuğunuzda daha hızlı seçim yapmış olucaksınız

 

Djinni.co

Listemizin ilk sırasında yer alan Djinni online iş bulma yolculuğunuzun bence en ideal ünvanlarından biridir. Avrupa’da, özellikle Baltık ülkelerinde iş bulmak için eşsiz bir sitedir. Bu siteyi kullanarak kendi profilinizi oluştura bilir ve iş tekliflerini göre bilirsiniz. Bundan başka kendiniz de işçi arayışında olan şirketlere teklif göndere bilirsiniz. Böylelikle şirketlerden birinde online çalışa bileceğiniz bir işinizi bula bilirsiniz. Yukarıda saydığım tem mesleklerin hepsi bu sitede var. Listede olmayan bir çok iş çeşidi de var. Tolamda 90dan fazla online çalışa bileceğiniz meslek bulunmakdadır. Bu mesleklerden birini seçe bilir ve çalışa bilirsiniz.

 

Glassdoor.com

Günümüzde gençlerin belkide büyük çoğunluğunun ABD de iş bulma hayali var. Peki sizlere bu hayalinize ulaşa bileceğiniz bir veb sitesi olduğunu söylesem ? İşte Glassdoor sitesi sizlere bu şansı veriyor. Özellikle ABD de bulunan büyük şirketlerin de olduğu 70 binden fazla şirketin iş ilanının yer aldığı bir site. Bu sitenin diğerlerinden farkı ve üstün bir tarafıysa çok kolay kullanım imkanı veren bir arayüze sahip olmasıdır. Bence iş bulma yolculuğunuzda bu veb sitesini de ziyaret etmelisiniz.

 

İndeed.com

Amerika pazarına başka bir veb siteyle de giriş yapa bilirsiniz. İndeed sitesi bu işde size yardımcı olur. Öncelikle veb siteye gidin ve kendinize özel bir profil oluşturun. Tüm iş bilgilerinizi, yeteneklerinizi sergileyecek, göz alıcı bir özgeçmiş oluşturun. Daha sonra üçe kadar sayıp şirketlerin iş ilanlarına bakın. Uyqun olan iş ilanına kendi teklifinizi gönderin. Ardından gelicek cevaba göre kendi çalşma alanınızı geliştirmeye başlayın.

 

Upwork

Freelancer çalşmak için belkide en çok kullanılan sitelerden biridir Upwork. Burada dünyanın her yerinden iş bula bilirsiniz. Ancak bu sitede çok fazla rekabet olduğunu unutmayınız. Bu rekabetci zamanda rekabetin yüksek olduğu bir veb sitede şansınızı denemekde hiç bir şey kayb etmeyeceksiniz. Bu yüzden bu siteyi de denemenizi öneririm.

 

Linkedin Jobs

Listemizin sonuncusu olan Linkedini belkide bir çok yerde duymuşsunuzdur. Çünkü listemizin en popüleri bu sitedir diye bilirim. Burada doğru filtreleme yaparak  doğru işi bula bilirsiniz. Tanıdığım bir çok kişi bu site üzerinden iş buldu ve şuanda da çalşıyorlar. Onun için de burayı sizlere tavsiyye ediyorum

 

İlk yapman gereken ve dikkat etmeli oldukların

İlk önce şunu iyice aklında tut. Tek bir siteyle iş bulmak çok zor ola bilir. Bunun için de verdiğim tüm sitelerde profil oluşturmalısınız. Daha sonra her gün bu profilleri ziyaret ederek devamlılık puanını yüksek tutmalısın. En iyi başardığın işleri ve yeteneklerini profiline eklemeyi unutma. Şimdiden sana bol şans.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir