Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Fuuoz

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Film
  4. »
  5. Çocuklarınızla izleye bileceğiniz en iyi 10 animasyon filmi

Çocuklarınızla izleye bileceğiniz en iyi 10 animasyon filmi

admin admin - - 10 dk okuma süresi
1016 0
Çocuklarınızla izleye bileceğiniz en iyi 10 animasyon filmi

Çocuklarınızla izleye bileceğiniz en iyi 10 animasyon filmi

 

Animasyon filmlerini çocuklar kadar büyükler de seviyor. Bazen büyükler animasyonları gizliden gizli izliyorlar. Çünkü bir başkasının bunu görmesinden ve ona gülmesinden korkuyorlar. Ancak çocuklarınızla izlediğinizde iş tamamen değişiyor. Çocuklarınızın animasyon filmini izlerken verdikleri tepkiyi görmek ve onlarla birlikde eğlenceli vakit geçirmenin tadı tamamen başka. Bu makalede sizlere 10 animasyon filmi önereceğim. Bu filmleri çocuklarınızla izleyerek hem çocuklarınızın neşesinin artmasına sebep olacaksınız hem de kendiniz keyifli anlar yaşayacaksınız.  Hadi animasyon film önerilerimize bir göz atalım.

 

Santaman

Animasyon film önerileri listemizin ilk sırasında Santaman animasyon filmidir. İlk önce onu söylemem gerekir ki ben bu filmi çok sevdim. Filmin ana konusu Noel baba ve arkadaşlarını ele alıyor. Gittikce noel babaların sayının artmasında sıkılan bir noel baba Santaman adlı bir süper kahramana dönüşüyor. Santamana dönüşdükden sonra yeni arkadaşlar edinerek kendi ekibini kuruyor ve kötülüklere karşı şavaşıyor. Bu zaman Yaramaz Listern adlı bir kötü karakter ortaya çıkıyor. Noel bayramı bitmeden Santaman Yaramaz listerni durdurmalı ve çocukların zamanında hediyyelerini vermeli. Heyecanla izlediğim bu filmi sizlere öneriyorum. Hatta bu makaleyi okudukdan sonra ilk yapmanız gereken bu filmi çocuklarınızla izlemeniz olmalı.

 

 

Fındıkkıran ve Sihirli Flüt

Filmin ana konusu Marie adlı bir kızın hayatını bize anlatıyor. Uzun yıllardır annesiyle yaşayan ve çok uzun zaman önce babasını kayb etmiş Marie zor şartlara rağmen annesiyle birlikde yaşamakdadır. Derken bir gün kötü bir adam olan MR.Ratter annesine evlenme teklif eder. Ancak Marie bu evliliğin olmasını istemiyor. Mr. Tatter Marieyi etkilemek için ona bir oyuncak alır. Oyuncağın ismi ise fındıkkıran. Ancak tüm bunlar Marieyi üzer. Marie bir akşam çocukluğuna dönmek ister. Bir anda bir sihir baş verir ve marie kendini çocukluğuna dönmüş görer. Çocukken oynadığı tüm oyuncaklar ondan büyük olmu. Burası meğerse bir oyuncaklar ülkesiymi. Marie oyuncaklar ülkesinin prensi Gergi ile tanışır. Georgi Maireye yeniden büyümesi ve kaldığı yerden hayatını devam etdire bilmesi için bir sihirli flütün olduğunu ve onu bulması gerekdiğini söylüyor. Bu sihirli flütün çiçekler ülkesinde olduğunu söyler. Marie fındıkkıranla birlikde çiçekler ülkesine gider. Çiçekler ülkesinde marienin başına neler geldiğini öğrenmek istiyorsanız animasyonu izlemelisiniz.

 

Pinokyo

Alışık olduğumuz Pinokyo hikayelerini hepimiz hatırlıyoruz. Bu animasyon filminde pinokyonun ve arkadaşlarının başına gelmiş biri birinden esrarengiz olayları izleyeceğiz. Pinokyo ülke genelinde tanınan ve sirkde gösteriler yapan popüler biri olmu. Ancak sirkde çalışan hırsız tilki sirk gösterileri zamanı şehirdeki evlerden hırsızlık yapıyor. Ne yazık ki bu durumda polis Pinokyodan şöpheleniyor. Animasyon filmini izlerseniz Pinokyonun kendisini nasıl akladığını göreceksiniz. Umarım beğenirsiniz. Şahsen ben izledim ve çok beğendim

 

Süper Aile

Animasyon filminin ana karakteri Hedvig adında bir çocukdur. Hedvigin babası uzun zaman önce bir süper kahramandı. O da babası gibi kahraman ola bilmek için çok uğraşıyor. Ancak ne yazık ki büyük şehirde kahraman ola bilmek çok da kolay değildir. Hedvig kahraman ola bilmek için babasının izinden gidiyor. Anlaşılan Hedvig ve ailesini çok fazla sürprizler bekliyor. İzlemenizi tavsiyye ediyorum. İzledikden sonra filmden keyif alıp almadığınızı yorumlarda yazarsanız sevinirim

 

Büyülü Kahramanlar

Macera, bilim kurqu ve bir o kadar da animasyon sevenler için en ideal olan bir animasyon filmi olan Büyülü kahramanlar filmini izledinizmi? İzlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz. Uzun yıllar önce yer yüzünde insanlar ve sevimli yaratıklar barış içinde yaşıyordu. Ancak bir beyaz hayalet bu huzuru bozuyor. Tüm canlıları biri birine karşı yapıyor. Beyaz hayalete dur diye bilecek bir biziklet süren süper kahraman vardı. Bu kahramanın ismi ise Koschey idi. Koschey ve arkadaşları beyaz hayaleti bulmak için yola çıkar ve biri birinden esrarengiz olaylara şahit oluyorlar. Filmin tamamını anlatırsam hiç bir zevki olmaz. En iyisi filmi izlemenizi öneriyorum.

 

Kaptan Porsuk Kayıp Hazinenin Peşinde

Macera dolu bir animasyon filmi izlemek istermisiniz. İşte bu film tam size göredir. Knutsen ve Ludvigsen kendi tunellerinde yaşayan sıradak iki porsukdu. Ancak günün birinde yaşadıkları tuneli kaybeder ve bu tunellerden gitmek zorunda kalırlar. Bu zaman Knutsen ve Ludvigsen onlara yardım ede bilecek birini arıyorlar. Onlara yalnızca bir kişi yardım ede bilir. O da kaptan porsukdu. Knutsen ve Ludvigsen ilk önce kaptan porsuğu bulur ve daha sonra macera dolu bir yolculuğa çıkarlar. Filmi izledikce heyecanlanacak ve çok keyif alacağınızdan eminim. İyi seyirler

 

Genç Deniz Canavarı Ruby

Genç ve beceriksiz bir deniz canavarı olan Rubby-nin hayatını anlatan muhteşem bir film. Bu filmin ana karakteri olan liseli Ruby günlerin birinde kendi soyunun nerden geldiğini öğrenir. Meğerse Rubby okyanusların kötü kalpli deniz kızlarına karşı savaşan Krankler soyundanmış. Filmin başlarında Rubby kendi güçlerini keşf ediyor. Ve  u güçlerin nerden geldiğini öğrenmek için sihirli bir yolculuğa çıkıyor. Filmi izleyerek Rubby-nin başına gelen maceraları izleye bilirsiniz.

 

Norm 3

Karlar kralı Norm izlemişsinizdir. Bu film normun hikayesinin devamını anlatıyor. Krallığındakı işlerin yoğunluğundan kaçan ve tatil yapmak isteyen karlar  kralı Norm ailesi ile birlikde tatile çıkar. Tatildeyken bir gece tacının kayb olduğunu fark eder. Tacının kayb olmasını fark etdikden sonra hem tatilini yapar hem de ailesiyle birlikde tacını aramaya devam eder. Filmi izleyerek Normun tacını nasıl ve nerden bulacağına şahid ola bilirsiniz.

 

Kediler müzede

Vincent adlı bir kedinin maceralarını konu alan bu animasyon filmi kedi sevenlerin çok hoşuna gidecekdir. Vincent yaşadığı adanın su altında kalmasında son anda kurtulur. Buradan kurtulmak için ona küçük sevimli fare yardım eder. Selden son anda kaçarak bir antik pianonun içinde saklanırlar. Piano suyda yüzerek bir sahile varır. Yetkililer bu pianonun eski olduğunu ve antika olduğunu anlarlar. Pianoyu bir müzeye verirler. Pianonun içindeki Vincent ve küçük fare oradakı müze koruyucuları olan kedilerle tanışırlar. Vincentin bu müzede başına gelen komik ve bir okadarda eğlenceli olayları göre bilmeniz için mutlaka filmi izlemelisiniz.

 

Kung Fu Panda 4

Ve en nihayetinde film önerimizin son halkasında Kung Fu Panda yer alıyor. Aranızda muhtemelen Kung Fu Panda izlemeyen yokdur. Bu filmde ise Ponun başına neler geldiğini ve arkadaşları olan aslan, maymun, durna ve yeşil sevimli o şey Poya yardım ediyorlar. Usta şifu ile ponun komik sahneleri ile dolu olan animasyon filmini mutlaka izlemenizi tavsiyye ediyorum. Bundan önceki Kung Fu Panda filmelir gibi bu filmden de zefk alıcağınızdan eminim.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir