Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Fuuoz

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam tarzı bilgiler
  4. »
  5. Boş zamanlarınızda yapa bileceğiniz 5 aktivite

Boş zamanlarınızda yapa bileceğiniz 5 aktivite

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1530 0

Boş zamanlarınızda yapa bileceğiniz 5 aktivite

 

Bir çok insan boş zamanlarında ne yapacağını bilmiyor. Onun için de boş zaman bulduğunda telefonuna sarılır ve sadece ekranı yukarı kaydırarak hayatının tadını çıkarmadan gününü geçirir. Ancak hayatda eğlene bileceğiniz, keyif ala bileceğiniz o kadar çok aktivide varki. Bu aktiviteler belki sizi geliştirir belkide geliştirmese de sağlamlığınıza katkıda bulunur. Onun için de sizler için boş zamanlarınızda yapa bileceğiniz 5 aktiviteyi derledim. Aşağıdakı aktiviteler sizin hayatınızı daha çekici yapa bilir ve daha eğlenceli gün geçirmenizi sağlayacakdır.

  1. Ailenizle, çocuklarınızla zaman geçirmek
  2. Kitap okumak
  3. Balık tutmak
  4. Bitki yetişdirmek
  5. Doğada yürümek

Ailenizle, çocuklarınızla zaman geçirmek

Belkide bir insanın en büyük başarısı, ailesinin yüzünde tebessüm yarata bilmesidir. Bazı çocuklar ebeveyin ilgisi görmeden büyürler. Bu da onların ilerde psikolojik sorunlar yaşamasına getirib çıkara biliyor. Ailenizle zaman geçirmeniz en önde giden aktifiteniz olmalıdır. Eğer evin beğiyseniz mutlaka eşinize bir çiçek almalı, çocuklarınıza çikolata ve ya  dondurma almalı, onların elinden tutarak yürüşe gitmelisiniz. Piknik yapmalı, onların yüzünde o sevinci görmelisiniz. Bu dünyanın en güzel duyqularından biridir. Ve belkide birincisidir. Ailenizle luna parka gitmek, konsere gitmk gibi çok güzel aktiviteler yapmayı denemelisiniz. Bu arada en son ne zaman ailenizle birlikde zaman geçirdiğinizi yorumlarda bizimle paylaşırsanız sevinirm.

 

Kitap okumak

Kitap okuyarak zihninizi dinlendire bilirsiniz. Kendi tarzınıza uyqun olan hangi kitabı okursanız okuyun çok büyük keyif alacaksınız. İster roman okuyun ister dedektiv bir eser okuyun her kitapda farklı dünya göreceksiniz. Dünyaya bakış açınız değişecek ve her konuya tatamen farklı açıdan yanaşıcaksınız. Hangi kitabı okumak istediğinize karar verin ve bu gün bir kitap alın kendinize. Okumak için bir kitap seçmekde kararsız kalıyorsanız kitap önerileri yapan youtube videolarını izlemenizi tavsiyye ediyorum. Bu videolarda hangi kitabın konusu ne, hangi kitabın yazarım kim bu gibi bileri ala bilirsiniz. En son okuduğunuz kitabın ismini yorumlarda yazarmısınız?

 

Balık tutmak

Balık tutmak belkide en keyifli aktivitelerden biridir. İyi bir volta tüm gününüzün eğlenceli geçmesine neden ola bilir. En yakınınızda olan denize ve ya çaya gidin. Sabah güneşinin yüzünüze vurmasını ve suyun şırıltı sesinin tadını çıkarın. Hayat bu gibi aktivitelerle güzel oluyor. Umarım büyük bir balık da yakalarsınız. Daha sonra tutduğunuz balığı ailenizle birlikde pişirin ve kendi emeğinizle yakaladığınız yemeğin tadını çıkarın.

Bitki yetişdirmek

Bir bahçeniz varsa siz çok şanslısınız diye bilirim. Bahçede meyve ağaçları yetişdirmek ve ya çiçek yetişdirmek için çok güzel bir zaman. Yaz aylarının en güzel aktivitesi bitki yetişdirmekdir diye bilirim. Toprağa dokunmak ve ellerinin bitkilere temas etmesi her türlü stresi atmanızı sağlayacakdır. Düzenli olarak ektiğiniz bitkileri sulamak onların bakımını yapmak size oldukca keyifli anlar yaşatacakdır. Mavi dünyamızın yeşil bitki örtüsüne katkı vermeniz ve ailenize temiz oksijen üsretmesi için bitki yetiştirmeyi denemelisiniz.

 

Doğada yürümek

Biz insan oğlu olarak yaşamımız boyunca doaya bağlı kalacağız. Çünkü insan doğadan geldi doğaya gidecek. Biz doğanın bir parçasıyız. Aileniz ve sevdiklerinizle bir orman gezisi iyi olurdu. Yaz aylarında bu güzelliğe ekstra bir güsellik geliyor. Önümüzdeki günlerde doğada gezinti ve ya piknik yapmalısınız. Ormanda ağaçların yapraklarından gelen sesi duymak, kuşların bestesini dinlemek gününüzü gezelleştirecekdir. Yeni açan çiçeklere, yem yeşil otlara dokunarak doğanın bir parçası olmaya hazırmısınız? Hiç tereddüt etmeden en yakınınızda olan ormana gidin ve doğanın tadını çıkarın.

Bu makalede yapa bileceğiniz 5 aktiviteyi konuşduk. Başka hangi aktiviteleri önerirsiniz? Yorumlarda aktivite önerilerinizi yazmayı ve bu makalede yazılan hangi aktiviteyi yapmayı pilanladığınızı yazarsanız çok hem de çok sevinirim.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir