Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Fuuoz

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sosyal medya
 4. »
 5. 2024 yılında dijital ürün nasıl satılır?

2024 yılında dijital ürün nasıl satılır?

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1267 0

2024 yılında dijital ürün nasıl satılır?

İnternetden para kazanma konusunda çok fazla makale ve ya blog var. Son günlerin modası olan bir internetden para kazanma yolu var. Bu da dijital ürün satma fikridir. Peki nedir bu dijital ürün? İlk önce dijital ürün nedir? Nasıl hazırlanır gibi soruları cevaplayalım. Dijital ürün, indirilebilir ve dijital olarak kullanılması mümkün olan üründür. Buna örnek olarak aşağıdatı dijital ürünleri söyleye bilirim.

 1. Günlük planlayıcılar.
 2. CV ve özgeçmiş tasarımları
 3. PDF kurslar
 4. Sosyal medya gönderileri
 5. Tişört tasarımları
 6. Fincan tasarımları

Yukarıdakılar sadece bir kaç örnekdir. Etsy ve bunun gibi platformlarda dijital ürünler satarak para kazana bilirsiniz. Dijital ürünlerin satmanın bir çok artı yanları vardır. Bunlardan biri de bir ürünü sadece bir kez tasarlayarak yüzlerce kez sata bilmenizdir. Kargo ve bunun gibi gönderim ücretleri ödemezsiniz. Ürününüzü satın almak isteyen kişi ödemeyi yapdığı anda bilgisayarına indirir ve anında ödeme ayapar ürünü satın almış olur.

 

Dijital ürünler nasıl hazırlanır?

Dijital ürünleri hazırlamak için pek çok yolu var. Günümüzde o kadar fazla gelişmiş teknolojiler var ki bu teknolojileri kullanarak çok kolaylıkla dijital ürün tasarlaya bilirsiniz. Eğer photoshop kullanmayı bilmiyorsanız ve ya photoshop ve bunun gibi diğer profösyenel tasarım uyqulamalarını kullanmak için yeterli özelliklere sahip bir bilgisayarınız yoksa Canva kullana bilirsiniz. Yeter ki sadece isteyn ve bu işde tutarlı olun. Yukarıda saydığım dijital ürün fikirleri ile yola çıka bilir ve günü günden çalışarak kendinizi geliştire bilir ve daha fazla içerik ürete bilirsiniz.

 

Dijital ürünleri Nerede sata bilirim?

Dijital ürünleri sata bilmeniz için çok fazla platform var. Ancak günümüzde en popüleri Etsy satış platformudur. Burada bir e-mağaza oluştura bilir ve tasarladığınız ürünleri sata bilirsiniz. Etsy platformunun artı yanlarından biri de üretdiğiniz ürünleri ücretsiz olarak platformda yerleştire bilir ve kendi ürünlerinizin fiyatını kendiniz belirleye bilirsiniz. Sadece satdığınız ürünlerden %2 komisyon tutulacakdır ki bu da çok düşük bir fiyatdır. Platforma bakarsanız haftalık 200 300 satış yapan profiller göre bilirsiniz. İlk adımınızı şimdi atmalısınız. Makaleyi okudukdan sonra işe başlasanız iyi olur. Aşağıda sizler için işe nereden başlaya bilirsiniz, hangi adımları ata bilirsiniz listesi vereceğim. Umarım bu liste dijital ürün satmak yolculuğunuzda bir kılavuz olur.

 1. ETSY platformuna gidin ve dijital ürünleri inceleyin
 2. Ne tür dijital ürün hazırlayacağınıza karar verin
 3. Canvada bir hesap oluşturun
 4. Dijital ürün fikrinize uyqun olan tasarım örneklerini gösden geçirin
 5. Hangi tasarımı hazırlayacağınıza karar verin
 6. Dijital ürününüzü hazırlayın
 7. Etsy platformunda bir e-mağaza oluşturun ve dijital ürününüzü satışa çıkarın

 

Dijital ürün satarken nelere dikkat etmelisiniz?

Dijital ürün satmak istiyorsanız ürününüz hakkında detaylı bilgiler vermeli ve karşı tarafın sizden alacağı ürünle ne elede edeceğini tamamile belirtmelisiniz. Dijital ürün hazırlama konusunda bir fikriniz yoksa bunun için yapay zekalardan da destek ala bilirsiniz. Bu işde yapay zekalardan aşağıdakı gibi yardımlar ala bilirsiniz.

 • Dijital ürün tasarımı için fikirler ala bilirsiniz
 • Hazırladığınız ürün için bir başlık oluşturmasını isteye bilirsiniz
 • Ürününüz için açıklama metni yazmasını isteye bilirsiniz
 • Ürün satışı için en etkili ola bilecek etiketleri isteye blirsiniz

Bundan başka görsel tasarımı yapa bilen yapay zeka araçlarını kullanarak da ürününüz için bir kapak fotoğrafı oluştura bilirsiniz. Bu kadar kolaylıklar sunan teknolojilerle bence bir dijital ürün satmak hiç de zor olmuycakdır. İlk adımınızı bu gün atarsanız bir yıl sonra popüler satış yapan bir profilin sahibi ola bilirsiniz. Umarım makalemiz sizin için bir klavuz olmuşdur. Sorularınız ve merak etdiğiniz konular hakkında yorumlarda yazmayı unutmayın

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir