Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Fuuoz

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. 2024 yılında blogger ile veb sitesi oluşturmak doğrumu?

2024 yılında blogger ile veb sitesi oluşturmak doğrumu?

admin admin - - 5 dk okuma süresi
177 0

2024 yılında blogger ile veb sitesi oluşturmak doğrumu?

Blogger Google ait bir veb site oluşturma platformudur. Genelde bu platformu veb site açma bilgisinin az olduğu ve düşük fiyata veb sitesi isteyenler kullanır. Adından da bilindiği gibi blog siteleri için uyqundur. Ancak Burada açdığınız veb siteleri sadece blog sitesi olmak zorunda değildir. Haber sitesi, ve bunun gibi siteler de oluştura bilirsiniz. İlk önce bloggerin diğer platformlara kıyasla artı taraflarını inceleyelim. Blogger bir çok açıdan kullanıcılar için kolaylık sağlıyor. En çok göz önünde bulunan artı yanları aşağıdakılardır.

 • Ücretsiz veb site oluşturma özelliğine sahip olması
 • Ücretsiz alan adı sağlaması
 • Ücretsiz hosting ve SSL sertifikasının olması
 • Kolay kurulum aşaması
 • Kullanıcı dostu arayüzü
 • Tüm Google ürünlerine kolay eşleşme avantajı

Yukarıda saydıklarım bloggeri diğer veb site oluşturma platformlarından ayıran ve daha parlak hale getiren özelliklerdir. Şimdide bu özellikleri inceleyelim

 

Ücretsiz veb site oluşturma özelliğine sahip olması

Bir blogger veb sitesi oluştura bilmeniz için herhangi bir ücret ödemenize gerek yokdur. Veb site oluştumak tamamen ücretsizdir. Platformun sağladığı ücretsiz temaları kurarak veb sitenize şık görünüm vere bilirsiniz. Tüm bunları para harcamadan yapacak ve bir veb sitesine sahip olacaksınız.

 

Ücretsiz alan adı sağlaması

Blogspot.com alan adı ile bir veb sitesi oluştura bilirsiniz. Bu alan adı için herhangi bir ücret ödemenize gerek yokdur. Ancak üst seviye alan adı almak isterseniz alan adı satan şirketlerden ala bilir ve blogger veb sitenize kura bilirsiniz. Alan adının kurulumu da düşündüğünüz kadar zor değildir. Eğer zorlandığınız bir kısım olursa alan adı sağlayıcınızın canlı desteği ile konuşarak işi çöze bilirsiniz.

 

Ücretsiz hosting ve SSL sertifikasının olması

Diğer veb barındırma platformları hosting için aylık yüksek miktarda ödeme talep ederken Blogger bunu kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuyor. Bir Blogger veb sitesi oluşturmak için hiç bir hosting almanıza gerek yokdur. Bundan başka ücretsiz olarak veb sitenize SSL sertifikası da kura bilir siniz ki bu da veb sitenizin güvenliği açısından büyük öneme sahipdir.

 

Kolay kurulum aşaması

Blogger veb sitesini kura bilmeniz için ekstra bir bilgiye ihtiyyacınız olmuycakdır. Genelde veb site kurmak dedikde ilk akıla gelen kod yazma becerisi geliyor. Ancak bloggerde kod yazmanıza bile gerek yokdur. Ücretsiz blogspot temalarından birini kurarark veb site sahibi ola biliyorsunuz. Youtube-da blogspotda veb site oluşturma ile bağlı çok sayıda video vardır. Bu videolardan birini izleyerek kolaylıkla veb site oluştura bilirsiniz.

 

Kullanıcı dostu arayüzü

Veb sitenin kurulumu kadar admin paneli de çok kullanışlı ve kullanıcı dostudur. Ekstra eklentiler yüklemenize ve ya bir program öğrenmenize gerek kalmadan veb sitenizi yönete bileceksiniz. Kolay şekilde sayfalarınızı oluştura bilir ve veb site içeriklerinizi ürete bileceksiniz.

 

Tüm Google ürünlerine kolay eşleşme avantajı

Veb sitelerin bazı Google platformlarına eklenmesi gerekir. Google analytcs, Google Search Console, Google Adsense gibi platformlara kolaylıkla erişimini sağlaya bileceksiniz. Bazı durumlarda bu platformlarla veb sitenizi ilişkilendire bilmek için kod eklemenize gerek kalıcakdır. Ancak kod ekleme aşaması o kadar kolay ki hiç zorlanacağınızı düşünmeyorum.

 

2024 yılında blogger ile veb sitesi oluşturmalımıyım?

Blogger ile veb sitesi oluştura bilmek için henüz geç değildir. Her zamankı gibi veb site oluştura bilir ve bu siteden belli bir kitleye hitab ede bilirsiniz. Öncelikle veb sitenizin ne tür bir site olacağına karar veriniz. Daha sonra veb sitenizi oluşturun. Ardından Google Adsense  kodlarını veb sitenize ekleyin ve incelenme talep edin. Hiç para harcamadan para kazanma yolculuğuna çıka bilirsiniz. Böylece içerik üreticisi olarak ilk adımınızı ata bileceksiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir